higi24 - Twój partner w utrzymaniu czystości
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Najczęstsze błędy w używaniu środków czystości i jak ich unikać?

Profesjonalne środki chemiczne do sprzątania pozwalają na utrzymanie każdego rodzaju powierzchni wolnym od zabrudzeń czy bakterii. Ma to duże znaczenie wszędzie tam, gdzie natężenie ludzi jest stosunkowo duże – galeriach handlowych, placówkach medycznych, szkołach, hotelach czy urzędach. Staranne sprzątanie z wykorzystaniem chemii przeznaczonej do danego rodzaju powierzchni powinno być przeprowadzone z użyciem odpowiednich środków ochrony osobistej. Sprawdź, jakie błędy najczęściej pojawiają się w trakcie wykonywania takich prac.

Profesjonalne środki czystości  - czy można je ze sobą mieszać?

Profesjonalne środki do sprzątania składają się najczęściej z substancji powierzchniowo czynnych – kationowych, anionowych, niejonowych, amfoterycznych. Każda z nich ma swoje właściwości. Jedne działają bakteriobójczo, odkażająco, inne myjąco czy odtłuszczająco, a nawet antystatycznie. Dzięki składowi chemicznemu jeden produkt radzi sobie z czyszczeniem toalet, inny usunie kamień i osad z mydła, a jeszcze inny wywabi zabrudzenia z pościeli czy tapicerki. Co do zasady środków chemicznych nie powinno się mieszać. Chemia profesjonalna do sprzątania jest na tyle silna w działaniu, że bez problemu poradzi sobie z szerokim spektrum zabrudzeń. Zmieszanie produktów, które mają w składzie chlor lub amoniak spowoduje powstanie oparów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia, a jednocześnie nie zwiększą mocy działania środków. Warto pamiętać, by o ile to możliwe, na czas sprzątania pozostawić otwarte okno lub drzwi. Środki czystości firmy powinny przechowywać w odpowiednich miejscach, z dala od źródła ciepła i w oryginalnych opakowaniach, nigdy w pobliżu żywności czy w zasięgu osób nieodpowiednich. Warto również wiedzieć, jak postępować w przypadku wystąpienia oparzeń chemicznych czy jak się zachować w razie kontaktu ze skórą, oczami lub połknięcia.

Chemiczne środki czystości - pamiętaj o swoim bezpieczeństwie

Środki chemiczne do sprzątania na opakowaniach zawierają oznaczenia informujące o potencjalnych zagrożeniach oraz zachowaniu niezbędnych środków bezpieczeństwa. Silne środki do czyszczenia toalet, czy udrażniania rur zwykle są żrące. Mogą wywoływać oparzenia skóry, działają drażniąco na oczy, układ oddechowy, a także powodują korozję metali. Środki czystości profesjonalne mogą wywołać również reakcję alergiczną skóry. Warto więc zadbać o swoje bezpieczeństwo i podczas wykonywania prac stosować odpowiednią odzież ochronną w tym: rękawiczki nitrylowe lub lateksowe, okulary czy maseczki. W specjalistycznych pracach, na przykład przy sprzątaniu mieszkań, w których zagnieździły się gryzonie lub po pożarach konieczne jest ubranie odpowiedniego kombinezonu ochronnego, butów roboczych oraz stosowania się do zasad BHP. Odzież ochronna przyda się również w firmach zajmujących się dezynfekcją pomieszczeń czy sprzątaniem po remontach.

[product category_id="34" limit="4" slider="false"]

Chemia gospodarcza  - czy więcej znaczy lepiej?

Profesjonalna chemia gospodarcza to najczęściej dobrze skoncentrowane preparaty, które działają praktycznie od razu po aplikacji. Najczęściej mają wygodną formę sprayu, by można było je wygodnie nanieść na powierzchnię, a następnie spłukać czy przetrzeć. Płyny do podłóg czy detergenty do prania każdy dozuje zgodnie z zaleceniami producenta. Dodanie większej ilości nie zwiększy siły działania, będzie trudniejsze do wypłukania w efekcie czego zużyjesz więcej wody. Nagromadzenie się środków chemicznych w kanalizacji negatywnie wpływa na środowisko. Resztki preparatów mogą również pozostawać na powierzchniach i stopniowo je niszczyć. To również nieekonomiczne z punktu widzenia konieczności zaopatrzenia firmy w kolejną partię detergentów.

Jak unikać tych błędów podczas używania profesjonalnych środków chemicznych?

Niezależnie od tego czy kupujesz środki czystości do domu czy do przestrzeni publicznych, warto pamiętać, by preparaty były dobrane do odpowiedniego rodzaju powierzchni. Na powierzchniach drewnianych nie powinno się stosować produktów na bazie alkoholu, chloru, amoniaku czy z warstwą ścieraną. Spowoduje to wysuszenie, zmatowienie i odbarwienie powierzchni. Kamienia naturalnego nie można przecierać produktami na bazie kawasu cytrynowego, octu czy chloru. Detergenty wnikają w strukturę kamienia i powodować jego strukturalne zniszczenia, mogą odbarwiać powierzchnię czy ją matowić. Elementów metalowych nie można szorować szczotkami  twardym włosiem, druciakiem, stosować odtłuszczaczy czy wybielaczy. Na powierzchni mogą pojawić się przebarwienia, korozja, zarysowania i matowe plamy. Profesjonalna chemia do sprzątania jest stworzona tak, by można było je bezpiecznie stosować na poszczególnych powierzchniach. Wysokiej jakości artykuły do sprzątania z dostawą znajdziesz w naszym sklepie!

Komentarze do wpisu (0)

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl